Strony

Google Website Translator Gadget

ZAPALENIE PĘCHERZA

Zapalenie pęcherza moczowego to typowa kobieca przypadłość - ból w dolnej części brzucha, parcie, oraz częste, a także bolesne i  połączone z pieczeniem oddawanie niewielkiej ilości moczu – to najbardziej charakterystyczne objawy zapalenia pęcherza moczowego. Mocz może być wtedy mętny i mieć zmieniony zapach.
Dotyka nas w szczególności: po kąpieli w basenie, zimą - przeziębienia i przemarznięcia organizmu oraz  przy częstym używanie silnie perfumowanych płynów do higieny intymnej, obcisłej, nylonowej bielizny. Niektóre z nas są zmęczone częstymi nawrotami choroby.   
I chociaż choroba bywa dokuczliwa, to skutecznie można sobie pomóc domowymi metodami, gdzie już po dwóch lub może trzech dniach kuracji dolegliwości ustępują. Wtedy wizyta u lekarza nie będzie konieczna jednak podstawą jest jej całkowite wyleczenie.
  • Pij dużo płynów  - nie mniej niż 3 l dziennie, w ten sposób łatwiej zapobiegniesz dalszemu rozwojowi infekcji. Przez pierwsze dni co godzinę wypijaj szklankę wody lepsza będzie niegazowana woda mineralna z sokiem z cytryny. Taki napój zmieni środowisko w drogach moczowych na bardziej kwaśne, utrudniając namnażanie się drobnoustrojów, rozcieńczając mocz i usunie wraz z nim część bakterii. Jeśli nie lubisz kwaśnych płynów, łykaj witaminę C (na dobę do 10 tabletek po 200 mg). 
  • Żurawina - działa one przeciwzapalnie i zapobiega osadzaniu się bakterii na ściankach dróg moczowych. Jedz świeże lub suszone owoce w dużej ilości lub pij z nich sok. 
  • Zioła - w ciągu dnia staraj się wypić nawet do 1,5 l specjalnych ziołowych herbatek, które działają moczopędnie i łagodzą objawy zapalenia. Gotowe mieszanki - Urovit, Urosan, Nefrobonisan albo napary z wybranego ziela, np. pokrzywy, bratka, nawłoci, skrzypu czy mniszka. Łyżkę ziół  lub ekspresową herbatkę zalać szklanką wrzątku i parz pod przykryciem przez 15 minut. Pomogą dodatkowo leki ziołowe - w aptece bez recepty kupisz Urosept, Urogran, Nefrobonisol lub Fitolizynę -działają one  moczopędnie i odkażająco .  

  • Nasiadówki  w mocnym naparze rumianku, szałwi lub mieszanki ziołowej: Vagosan Femonisept, Vagolavit .  Zioła zalej gorącą wodą i wlej do miski lub wiaderka. Najpierw kucnij nad nią a kiedy nie już wrzące można usiąść i od talii przykryj się ręcznikiem. Na taką kąpiel parową zarezerwuj sobie ok. 20 minut. Po takim zabiegu koniecznie trzeba położyć się do łóżka, aby nie wychłodzić organizmu.
  • Rozgrzewaj się - aby szybko poczuć ulgę, przyłóż ciepły okład - np. termofor -na podbrzusze, pośladki lub na dolną część pleców, leżąc w łóżku w trakcie jak i po. 
                                                                   Polecam, Djors.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz