Strony

Google Website Translator Gadget

MANICUR


Starannie wykonany manicure na pewno każdym dłoniom doda urody .

Aby ręce były zadbane, wymagają regularnych zabiegów. Dobrze wykonany manicure nie tylko ozdobi paznokcie, ale także pomoże rozwiązać niektóre problemy. Pomoże w ukryciu nierównych i rozdwajających się płytek, odwróci także uwagę od zadzierających się skórek.


 Zmywanie lakieru

Manicure zawsze rozpoczynamy od usunięcia starej emalii. Należy unikać zmywaczy z acetonem, a wybierać te zawierające wzmacniające witaminy i olejki. Potem dokładne umycie rąk i wysuszenie ich ręcznikiem.

 Nadanie kształtu

Opiłowujemy paznokcie papierowym lub szklanym pilniczkiem. Kształt paznokciom nadajemy, poruszając pilniczkiem tylko w jedną stronę ponieważ ruchy "tam i z powrotem" niszczą brzegi płytek. Staramy się nie zaokrąglać paznokci zbyt mocno po bokach, może to być bowiem przyczyna ich rozdwajania. Na koniec wygładzamy koniuszki paznokci drobnoziarnistym pilnikiem lub polerką.
                                         

 Zmiękczanie i odsuwanie skórek

Przez kilka minut moczymy koniuszki palców w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Kąpiel zmiękcza skórki, które później łatwiej odsunąć patyczkiem lub usunąć.  Można również nałożyć specjalny preparat zmiękczający. Pozostawiony przez kilka minut zmiękcza skórki, a nawet w niewielkim stopniu je rozpuszcza.Skórki odsuwamy drewnianym patyczkiem. Szczególnie po kąpieli są one tak miękkie, że właściwie same odrywają się od powierzchni płytki. Patyczek przykładamy dość płasko, szerszą częścią do powierzchni paznokcia. Zdarza się, że w przypadku grubych skórek taki zabieg nie wystarcza. Wtedy wykorzystujemy cążki. Skórki wycinamy płytko, tak, żeby nie uszkodzić macierzy paznokcia . Przygotowanie do lakierowania

Paznokcie przed malowaniem powinny być suche, odtłuszczone i gładkie, tak aby lakier dobrze trzymał się ich powierzchni. Przed malowaniem warto zatem przeciągnąć je delikatnie polerką. Jeśli natomiast ich powierzchnia jest bardzo nierówna, rezygnujemy z polerki i pokrywamy paznokcie lakierem wygładzającym.

 Malowanie

Lakierowanie rozpoczynamy od nałożenia odżywki lub specjalnej bazy pod emalię. Wzmocni ona paznokcie i ochroni je przed przebarwieniami, co się często zdarza, kiedy używamy ciemnego lakieru. Emalię nakładamy pociągnięciami pędzelka od nasady do czubka. Najpierw malujemy środek płytki a następnie boki. 
Kiedy paznokcie już wyschną, pokrywamy je lakierem utrwalającym, który zachowa na dłużej emalię na naszych paznokciach.

Tak samo robicie manicur?                                                                                                        
                                                                                Polecam , Djors.

5 komentarzy:

 1. Bardzo podobnie robię mój manicure :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Robię bardzo podobnie, tylko w ciut innej kolejności. Najpierw robię kapiel, następnie zajmuje sie skórkami, a dopiero na końcu piłuję paznokcie, poleruje je , maluję i nakładam oliwke na skórki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne porady :)
  Obserwuję i mam nadzieję, że mogę liczyć na rewanż z Twojej strony?
  P.S Na profilu jest foto od Shakiry - to sem ja ( a w komentarzach jest Beyonce) :D

  OdpowiedzUsuń